Kırklareli Valiliği
Kırklareli Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Kırklareli Valiliği
Kırklareli Valiliği
Ersoy CANBEK - İl Müdürü

       1979 yılında Kırklareli İlinin, Lüleburgaz İlçesinde dünyaya geldi. Lüleburgaz’a bağlı Sakızköy’de ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, Lüleburgaz Lisesi’nde eğitimine devam ederek, 2000 yılında  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik  ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra 2019 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Yüksek Lisans Programını tamamladı.

       Askerlik görevini Yedek Subay olarak Diyarbakır’da tamamladı.

       2002 yılında Lüleburgaz Belediyesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı, görev yaptığı dönemde Lüleburgaz Belediyesi Kapalı Pazaryeri, Atıksu Arıtma Tesisi, Otobüs Terminali gibi projelerinde içinde bulunduğu birçok planlama, altyapı, ulaşım ve üstyapı projelerinde  farklı kademelerde görev aldı.

       2016 yılında Lüleburgaz Belediyesinden ayrılarak Kırklareli İl Özel İdaresine naklen tayin oldu.  Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladıktan sonra birçok kamu projesinde İnşaat Mühendisi olarak çeşitli kademelerde görev aldı. 2018 yılında İmar ve Kentsel İyileştirme Müdür Vekili olarak ataması yapıldıktan sonra, 04/02/2019 tarihinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı.

      04/12/2020 tarih ve 31324 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 03/12/2020 tarih ve 2020/551 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine atandı.

       Ersoy CANBEK evli ve üç çocuk babasıdır.

  • Ersoy CANBEK - İl Müdürü